Die Umgebung der Pension Zlobice

Sehr geehrte Besucher, die Seite, an der Sie sich aktuell befinden, befasst sich mit den Schönheiten, die in der Umgebung unserer Pension zu sehen sind. Da diese Ortschaft von vielen historisch bedeutenden Lokalitäten umgeben ist, bieten wir Ihnen einige Tipps, welche von ihnen Sie besuchen können.  Falls sie die interessanten Informationen über einzelne Plätze lesen werden, gewinnen Sie einen Einblick in die wahre Schönheit der UNESCO-Denkmäler.

Zu den interessantesten Objekten gehören das erzbischöfliche Schloss mit dem Schloss- und Blumengarten. Diese Plätze bieten Ihnen nicht nur Erholung, sondern auch Entdeckung historischer Schönheiten und Sitten unseres Bezirks.
Selbstverständlich vergessen wir nicht diejenigen, die aktiv Sport treiben. Sie finden Hier Informationen über Swimming-Pools, Sporthallen oder Naturschönheiten, die passend für einen Familienausflug sind. 

Samozřejmě nezapomínáme ani na aktivní sportovce. V našem okénku po okolí naleznete například koupaliště, sportovní haly nebo okolní přírodní krásy vhodné pro rodinný vílet.

Damit wir Ihnen möglichst viele Informationen zu den einzelnen Lokalitäten bringen können, sind hier auch Links zu ihren Webseiten zu finden.


Zurück zur Galerieauswahl

Arcibiskupský zámek

Arcibiskupský zámek stojí na místě původního románského dvorce, který byl na konci 13. století přestavěn na gotický hrad. Ten se stal rezidencí olomouckých biskupů a střediskem manské organizace. Počátkem 16. století začal biskup Stanislav Thurzo hrad upravovat. Tyto úpravy byly z části pozdně gotické, z části již renesanční. Během třicetileté války v letech 1643 a 1645 byl hrad  poničen švédskými vojsky a na jeho místě postaven z rozhodnutí biskupa Karla z Lichtensteina honosný raně barokní palác. Podobu dali zámku architekti vídeňského císařského dvora Filiberto Lucchese a Giovanni Pietro Tencalla. Zámek se stal korunou města, které získalo knížecí vzhled. Avšak v roce 1752 zachvátil město požár a z části mu podlehl i zámek. Po stavebních opravách byla provedena nová umělecká výzdoba zejména ve druhém patře zámku, které bylo nejvíce poničeno.

Zámecká knihovna patří k nejcennějším historickým knižním fondům v České republice. V roce 2001 čítala 90 846 svazků, obsahovala 304 rukopisů, 180 prvotisků. Asi 20 000 starých tisků je do roku 1800 a 1 178 tisků je z 16. století. Zámecká obrazárna v 9 sálech byla nově přebudována a  zpřístupněna v roce 1999. Galerie svou spřízněností se sbírkami francouzských králů v Louvru patří k předním v Evropě a zároveň je druhá nejvýznamnější u nás po Národní galerii v Praze. Jsou zde obrazy od gotiky až po baroko. Nejznámějším obrazem je Apollon a Marsyás, který namaloval Tizián jako jedno ze svých nejvrcholnějších děl. 

Hudební archiv také patří mezi nejvýznamnější fondy v České republice. Obsahuje množství jinde nedochovaných děl skladatelů 17. a 18. století. Vedoucí biskupovy kapely, polní trubač P. J. Vejvanovský, je zastoupen 130 skladbami. Ve sbírce zpracované profesorem J. Sehnalem jsou zastoupeni i skladatelé jako W. A. Mozart, J. Haydn, K. Dittersdorf, a práce arcivévody Rudolfa Jana (opravované rukou L. van Beethovena).


Pension und Restaurant Zlobice

Zlobice č. 45
768 31 Zlobice
mob.: 724040484, tel.: 573502867,
e-mail: recepce@penzionzlobice.cz

Öffnungszeiten des Restaurants

Mo - Do: 11:00 - 22:00
Fr - 11:00 - 24:00
Sa - 15:00 - 24:00
So - 16:00 - 22:00

Zajímavosti v okolí Wellness penzionu Zlobice

Kudyznudy.cz - tipy na výlet