Locality – Zlobice Guest House

Dear visitors, this page deals with the beauty in the guest house locality. Since the area of your stay used to be a scene of historical events, here are some tips where you can go. If you read on more interesting information about the places, you will get a wide knowledge about the beauty of UNESCO sites.

The Archiepiscopal Chateau along with The Chateau Garden and The Flower Garden range among the most significant sites. These places offer relaxation and a thrill of discovering historical trasures and tradition.

And we don’t forget about active sportsmen. In our column about localities you will find a mention about a swimming pool, sports hall or a beautiful landscape ideal for family trips.

On most of our webpages you will find a link to provide you with utmost details about each place.


Back to the list of photograph

Podzámecká zahrada

Počátky Podzámecké zahrady sahají do pozdního středověku. První písemná zmínka pochází z roku 1509,  mluví se zde o okrasné i užitkové zahradě. V 17. století byla zahrada přebudována podle raně barokního slohu. Po roce 1803 byla rozšířena až k řece Moravě, zahrnovala Dlouhý rybník, kanál a dobové stavby. Zahrada  získala podobu umělých zahrad, částečně ovlivněných estetikou osvícenství. Některé stavby se dochovaly dodnes (chrámek Přátelství, umělá zřícenina), jiné  známe již jen z akvarelů (vodopád, poustevna, Růžový kopeček apod.). Ve 30. letech 19. století se zahrada proměnila v přírodně krajinářský park podle anglického romantismu, tvořeného rybníky, říčkami, skupinami stromů, vzácnými dřevinami, travnatými plochami, altány, sochami a záhony květin. Ve  40. letech přibyly stavby Pompejánské kolonády a Maximilánův dvůr.

Podzámecká zahrada se rozkládá na ploše 64 ha, ze které dřeviny tvoří 47 ha. Je zde zaznamenáno 48 druhů jehličnatých stromů a 153 druhů stromů listnatých. Nejstaršími cizokrajnými jedinci jsou zřejmě skupiny platanu, najdeme zde i jinan, čarověník atd. Početné druhy a odrůdy dřevin pocházejí z jižní Evropy, ze Severní Ameriky, z východní Asie.


Pension and restaurant Zlobice

Zlobice č. 45
768 31 Zlobice
mob.: 724040484, tel.: 573502867,
e-mail: recepce@penzionzlobice.cz

Restaurant hours

MON - THUR: 11:00 - 22:00
FRI - 11:00 - 24:00
SAT - 15:00 - 24:00
SUN - 16:00 - 22:00

Zajímavosti v okolí Wellness penzionu Zlobice

Kudyznudy.cz - tipy na výlet