Locality – Zlobice Guest House

Dear visitors, this page deals with the beauty in the guest house locality. Since the area of your stay used to be a scene of historical events, here are some tips where you can go. If you read on more interesting information about the places, you will get a wide knowledge about the beauty of UNESCO sites.

The Archiepiscopal Chateau along with The Chateau Garden and The Flower Garden range among the most significant sites. These places offer relaxation and a thrill of discovering historical trasures and tradition.

And we don’t forget about active sportsmen. In our column about localities you will find a mention about a swimming pool, sports hall or a beautiful landscape ideal for family trips.

On most of our webpages you will find a link to provide you with utmost details about each place.


Back to the list of photograph

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska je umístěno v domě č. 38 na Velkém náměstí. Byl to původně nejvýstavnější dům ve městě s renesančními klenbami v přízemí a prvním patře a s renesančním vstupním portálem. Roku 1609 jej na místě dvou domů s bohatou historií zbudoval kardinál František z Dietrichsteina.  V letech 1636 – 1647 byl dům sídlem jezuitské koleje, po odchodu jezuitů z Kroměříže do Uherského Hradiště se stal opět majetkem biskupským. Dnes je dům sídlem Muzea Kroměřížska, v jeho prostorách jsou instalovány dvě velké stálé expozice - Památník Maxe Švabinského, slavného kroměřížského rodáka, a expozice  archeologicko-přírodovědná - Příroda a člověk.

V objektu jsou i výstavní prostory, kde probíhají krátkodobější výstavy, a to rozsáhlá Galerie v podloubí, Malá galerie a Výstavní síň Portál. Dále se zde nachází Konferenční sál, kde se konají vědecké konference, přednášky i koncerty a Odborná knihovna a studovna, kterou tvoří 35 tisíc svazků odborných publikací, časopisů, sborníků a dalších tiskovin.
Mezi další objekty muzea patří zámek Chropyně, Rymice u Holešova a Větrný mlýn ve Velkých Těšanech.


Pension and restaurant Zlobice

Zlobice č. 45
768 31 Zlobice
mob.: 724040484, tel.: 573502867,
e-mail: recepce@penzionzlobice.cz

Restaurant hours

MON - THUR: 11:00 - 22:00
FRI - 11:00 - 24:00
SAT - 15:00 - 24:00
SUN - 16:00 - 22:00

Zajímavosti v okolí Wellness penzionu Zlobice

Kudyznudy.cz - tipy na výlet