Die Umgebung der Pension Zlobice

Sehr geehrte Besucher, die Seite, an der Sie sich aktuell befinden, befasst sich mit den Schönheiten, die in der Umgebung unserer Pension zu sehen sind. Da diese Ortschaft von vielen historisch bedeutenden Lokalitäten umgeben ist, bieten wir Ihnen einige Tipps, welche von ihnen Sie besuchen können.  Falls sie die interessanten Informationen über einzelne Plätze lesen werden, gewinnen Sie einen Einblick in die wahre Schönheit der UNESCO-Denkmäler.

Zu den interessantesten Objekten gehören das erzbischöfliche Schloss mit dem Schloss- und Blumengarten. Diese Plätze bieten Ihnen nicht nur Erholung, sondern auch Entdeckung historischer Schönheiten und Sitten unseres Bezirks.
Selbstverständlich vergessen wir nicht diejenigen, die aktiv Sport treiben. Sie finden Hier Informationen über Swimming-Pools, Sporthallen oder Naturschönheiten, die passend für einen Familienausflug sind. 

Samozřejmě nezapomínáme ani na aktivní sportovce. V našem okénku po okolí naleznete například koupaliště, sportovní haly nebo okolní přírodní krásy vhodné pro rodinný vílet.

Damit wir Ihnen möglichst viele Informationen zu den einzelnen Lokalitäten bringen können, sind hier auch Links zu ihren Webseiten zu finden.


Zurück zur Galerieauswahl

Květná zahrada

Květnou zahradu založil kníže Karel II. z Lichtensteina za hradbami tehdejšího města na neplodné a bažinaté půdě v letech 1665 – 1675. Libosad je příkladem raně barokní zahrady u nás a zároveň předchází pozdější typy francouzských zahrad. Je unikátní autentickou podobou raně barokního libosadu, jehož příklady se na kontinentě a Anglii buď nedochovaly, nebo zbyly jen části.

Květná zahrada tvoří pravidelný obdélník s kratšími stranami na západě a východě. Západní stěnu tvoří 244 m dlouhá galerie – kolonáda se 46 otevřenými arkádovými poli s 46 nikami (okrouhlými výklenky) s antikou inspirovanými sochami. Letohrádek – rotunda s kupolí a 46 bustami faunů a vodními hříčkami tvoří centrum západní strany Květné zahrady. Interiér zdobí štukovaná výzdoba italských umělců. Zajímavým exponátem tohoto objektu je Foucaultovo kyvadlo, jímž Jean Bernard Leon Foucault dokazoval r. 1851 v Paříži otáčení zeměkoule. Kyvadlo zde nainstaloval počátkem 20. století prof. František Nábělek, kroměřížský fyzik a astronom. Spolu s galerií patří mezi nejcennější světové centrální stavby v dějinách zahrad.

Východní část zahrady tvoří barokní voliéra na ostrůvku v profilovaném bazénu, králičí kopec, který se však nedochoval. Dále pak dva navršené zahradní kopečky - tzv. jahodové kopečky, z nichž je možno přehlédnout celou zahradu, a dva labyrinty, kruhový a čtvercový. Vše lemují vysoké stříhané ploty o délce 5,5 km a nízké stříhané ploty a plůtky. Původní vchod galerií byl nahrazen tzv. Zahradníkovým domem a dvěma skleníky v empírovém slohu. V současné době jsou ve sklenících a v rotundě pořádány kulturní a společenské akce.


Pension und Restaurant Zlobice

Zlobice č. 45
768 31 Zlobice
mob.: 724040484, tel.: 573502867,
e-mail: recepce@penzionzlobice.cz

Öffnungszeiten des Restaurants

Mo - Do: 11:00 - 22:00
Fr - 11:00 - 24:00
Sa - 15:00 - 24:00
So - 16:00 - 22:00

Zajímavosti v okolí Wellness penzionu Zlobice

Kudyznudy.cz - tipy na výlet